Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Z reguły możemy ich nawet nie dostrzegać, ale sprawiają one, że przestrzeń jest zorganizowana, rośnie również nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się w takim razie gdzie można zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – oznaczają domy i przedszkola

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które ulokowano na budynkach, takich jak domy, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, przychodnie. Sprawiają, że szybko znajdziemy odpowiedni budynek. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na murach bloków, ponieważ bardzo często można je także dostrzec w pomieszczeniach. To wielki zbiór tabliczek, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pokoju lub urzędnika w dużych kompleksach budynków – w budynkach samorządów w przedsionku znajdują się tabliczki z nazwami departamentów. To powoduje, że błyskawicznie wyszukamy przykładowo burmistrza czy wydział księgowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – tworzone z solidnych materiałów

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Znakują drzwi ewakuacyjne, wyodrębniają strefy służbowe, informują o ważnych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są także specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych surowców (takich jak PCV), niejednokrotnie są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Bezpieczeństwo