Wzmacniacz kanałowy – najważniejsze informacje

Wzmacniacz kanałowy – najważniejsze informacje

Sprawdź, gdzie kupić wzmacniacz kanałowy, wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do odbioru sygnału telewizji naziemnej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczową funkcją jaką pełni jest potęgowanie mocy sygnału. Sprawdźmy w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – do zwykłych instalacji

W sprzedaży znajdziemy mnóstwo urządzeń, których rolą jest spotęgowanie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych nietypowych. Zakładane są w rejonach, na których sygnał jest niesamowicie znikomy. Działają na przykład w górach, garażach podziemnych oraz w niektórych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów TV. Ich osłona powoduje, że mogą być stosowane na antenie zewnętrznej – zdają egzamin w ekstremalnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – cztery specjalistyczne filtry UHF

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery odrębne wejścia – np. VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą mieć zaimplementowaną technologię redukującą awarie pochodzące z internetu bezprzewodowego. W zależności od rodzaju urządzenia posiada również 3 lub 4 dedykowane filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają odrębne zasilacze i kontrolki sygnalizacyjne.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Instalacje dla przemysłu