Audyt sklepu internetowego lub strony – czy warto?

Audyt sklepu internetowego lub strony – czy warto?

Więcej szczegółów o audycie strony internetowej.

Wedle internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to sprawdzenie przedsiębiorstwa, firmy lub spółki pod kątem rozmaitych czynników, m.in finansowych i organizacyjnych, jak również analiza możliwości przyszłego rozwoju. Czym, mając na uwadze powyższe, jest więc audyt SEO? Jest to dogłębna analiza strony www, sprawdzająca przeróżne jej aspekty, jak meta opisy i tytuły, kod strony, hierarchię nagłówków, szybkość wczytywania się witryny i wiele mniej i bardziej znaczących elementów. Poza samym wykazaniem błędów i uchybień, w rzetelnym audycie SEO powinny znaleźć się też instrukcje odnośnie rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę www pod kątem użyteczności, zgodności ze standardami W3C, zawartości strony, a także bezbłędności kodu. Prócz tego sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, żeby odnalazła ona wszelkie dysfunkcje strony i – co istotne – zaproponowała działania, które pozwolą je naprawić.

Audyt SEO – wiele problemów zdoła uchwycić tylko człowiek

W sieci można znaleźć dużo stron i narzędzi, dzięki którym prędko i za darmo przeprowadza się audyt SEO strony www. Zalety tej opcji? Cena i szybkość. Argumenty przeciw? Całkiem sporo. Darmowe narzędzia bądź też wersje testowe z ograniczaną funkcjonalnością, nie są doskonałe. Jeżeli już wykażą jakieś błędy na stronie, to zapewne nie wszystkie. Wiele problemów (przykładowo w kodzie) uchwycić można tylko podczas analizy przeprowadzonej przez człowieka, a nie algorytm.

Na płatny audyt SEO przeprowadzany przez agencję czeka się z reguły od kilku dni do około miesiąca. Termin na dostarczenie raportu powinien zostać sprecyzowany w umowie zawartej z firmą, która podjęła się jego wykonania. Taki audyt umożliwia wykrycie wszystkich istotnych błędów ukrytych w witrynie. Jeśli strona była uruchomiona na platformie pokroju Magento czy Shoper bądź na gotowym szablonie, to błędów do poprawy może być sporo. Gdy witryna powoli się ładuje, a na najważniejsze dla klienta słowa kluczowe pojawia się daleko za pierwszą dziesiątką wyników wyszukiwania, to też są to znaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie świetnym pomysłem.

Jakie problemy pokazuje SEO audyt?

Dobrze zrealizowany audyt SEO może obnażyć wiele błędów witryny, m.in:

 • brak bądź nieprawidłowa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics),
 • powody słabej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do witryny dla robotów,
 • poprawność kodu witryny,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy w wersji mobilnej strony, np. zbyt wolne ładowanie się jakiś obrazów,
 • brak czy też źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • powolne wczytywanie się strony w wersji desktopowej oraz mobilnej

.

Siedziba firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Internetowe strony Usługi