Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Kliknij tu i dowiedz się, jak zamówić usuwanie malware ze strony internetowej.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz witryn internetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania strony, potrzebne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Strona rozsyła spam? Logowanie jest niemożliwe? Treści na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? To raptem kilka z potencjalnych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku potrzebne jest ekspresowa reakcja w celu zlikwidowania źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów najlepiej zlecić zawodowcom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie malware ze strony www – kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych przeprowadzają kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające ryzyko ponownej infekcji. Jeśli długotrwała infekcja była powodem włączenia strony do listy wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć również wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle istotne, gdyż odwrócenie wszelkich skutków infekcji nie gwarantuje, że taki kazus nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Bezpieczeństwo Internetowe strony Usługi