Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o godnych zobaczenia zabytkach oraz zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

By pokazać potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o pokazach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której ekspresowo odszukają zabytki i galerie, schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. czar małopolskiego folkloru, regiony agroturystyczne oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba też o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe południowe miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niesłychanie wartościowy dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słowa i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów naszym kraju.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Internetowe strony Podróże i turystyka Porady i tutoriale