Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Wszystko, co warto wiedzieć o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o godnych odwiedzenia atrakcjach oraz najnowszych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis opracowany specjalnie dla turystów

By przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko odszukają galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz motele, hotele i schroniska młodzieżowe położone w miastach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, piękno małopolskiego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Przydatne rozmówki i katalog konsulatów – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz włoskim. Niezmiernie przydatna dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają ważne słówka i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Internetowe strony Podróże i turystyka Porady i tutoriale