Jakimi kosmetykami wykonać makijaż oczu i brwi?

Jakimi kosmetykami wykonać makijaż oczu i brwi?

Dowiedz się, gdzie zamówić kosmetyki do makijażu oczu.

Kosmetyki potrzebne do aplikacji prostego makijażu oczu

Zaakcentowane oczy to istotny krok wykonania makijażu. Trzeba rozpocząć go od zastosowania właściwej bazy pod cienie. Baza uniemożliwia zbieranie się cieni w załamaniu powieki i jest wyjątkowo przydatna, szczególnie jeśli borykamy się z przetłuszczającą się lub opadającą powieką. Oprócz tego baza wydłuża trwałość makijażu oczu, ujednolica koloryt cery, to znaczy maskuje zaczerwienienie i widoczne naczynka, a także wzmacnia barwy cieni do powiek. W ofercie sklepów dostępne są produkty w płynie, w kredce bądź w słoiczku, zatem bez przeszkód można nabyć te, z których lubimy korzystać.

Do aplikacji prostego makijażu oczu konieczne są cienie do powiek. W zależności od upodobań można zaopatrzyć się w już gotowe palety cieni bądź na własną rękę wybrać ich barwy spośród setek dostępnych pojedynczych cieni do palet magnetycznych. Aby urozmaicić makijaż oczu, np. zagęścić wizualnie rzęsy i zaakcentować kształt oka, wykorzystaj eyeliner lub kredki do oczu. Jeśli natomiast wolisz używać sztucznych rzęs, to zalecamy wykonać cienką linię na powiece, by zakamuflować ich pasek. Poza tym eyelinery oraz kredki umożliwiają optyczne wymodelowanie oka, zaokrąglając bądź wydłużając je.

Finalną fazą makijażu oczu jest wykorzystanie maskary do rzęs. Możemy wybrać te zwiększające objętość rzęs, wydłużające je lub o intensywnej barwie.

Jeżeli lubisz błyszczenie w makijażu, to rekomendujemy spróbować pigmenty do makijażu. W momencie nakładania pigmentów należy pamiętać o odpowiednim kleju bądź bazie, by jego drobinki się natychmiast nie wykruszyły.

W swojej kosmetyczce warto mieć płyn do makijażu wodoodpornego. To przydatny artykuł, w szczególności jeśli korzystamy z kosmetyków w żelu m.in. eyelinerów w słoiczku lub pomady do brwi, które lubią przysychać. Płyn do makijażu wodoodpornego można także wykorzystać z cieniami do powiek.

Podstawowy makijaż oczu i brwi – nie musisz być wizażystką

Do aplikacji łatwego makijażu brwi i oczu nie trzeba profesjonalnych umiejętności ani całego arsenału kosmetyków. Jak najbardziej,narysowanie równej linii kredką do oczu wymaga lekkiej wprawy, aczkolwiek już cienie, szczególnie te połyskujące, można bez problemu nakładać palcami. Ważne jest wyłącznie to, żeby w swoim makijażu czuć się swobodnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Kosmetyki