Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Gros osób wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam zwykle jedynie po to, żeby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Intensywne, ale ogromnie satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwykłego wypoczynku w górskim domku i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno podczas stosunkowo wyczerpujących, lecz przynoszących wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obytych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart oraz butów.

Gdzie udają się pasjonaci skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są bezspornie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez problemu poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości ponad 4000 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa będzie dostosowana do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na pomoc instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka