Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce. Zdobądź więcej wiadomości.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy godne polecenia, popularne oraz nowe, lecz na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, lecz jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny krajobraz – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, lecz również uznanych alpinistów oraz himalaistów.

Podróże i turystyka