Zobacz, gdzie kupić srebro w sztabkach.
Powszechnie uważa się, że inwestycja w kruszce jest dobrą metodą na lokowanie środków finansowych, która z biegiem lat daje namacalny dochód. Najpopularniejszym w tym momencie kruszcem inwestycyjnym jest niezaprzeczalnie złoto, jednakże w ostatnich latach srebro wróciło do łask coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych z dużym, jak i skromniejszym portfelem, i przestało być traktowane tylko jako metal przemysłowy.
Sztabki srebra – kruszec stosowany w różnorodnych sektorach gospodarki
Srebro pojawia się w naturze 17 razy częściej od złota, warto jednakże podkreślić, że jego wartość rynkowa w relacji do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji i stale jest dostrzegalnie niższa. Zakup srebra jest jednak znakomitym pomysłem dla inwestorów, którzy pragną urozmaicić swój portfel, a którzy nie posiadają kapitału pozwalających na zakup większych ilości złota. Powinno się jednakże mieć świadomość, iż z powodu swoich cechy, srebro znajduje szerokie zastosowanie w rozlicznych gałęziach przemysłu co sprawia, iż jego wartość silniej reaguje na zmiany zachodzące na rynku światowym. Łatwo to skądinąd dostrzec analizując historię jego ceny z ostatnich 20-25 lat. Z tego też powodu lokata finansów w srebro obarczona jest wyższym ryzykiem strat, zatem rekomendowana jest osobom znającym prognozowaną i bieżącą sytuację na rynku metali szlachetnych. Można natomiast przewidywać, że zapotrzebowanie na srebro nieustannie będzie wyglądało podobnie, a wraz z postępującym rozwojem elektroniki, medycyny i fotowoltaiki, w których srebro jest szeroko stosowane, a także nieprzerwanej popularności srebrnej biżuterii, być może jego cena będzie systematycznie rosnąć.
Czy statystycznego Polaka stać na kupno sztabki srebra?
Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach dostępne jest w różnorodnych wagach, co ułatwia zbudowanie portfela, umożliwiającego odsprzedaż w zależności od potrzeb większych lub mniejszych jego ilości. Te najmniejsze, a zatem także najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o ciężarze 100 g i 50 g oraz 1 uncji trojańskiej(31,1 g). Niewątpliwie, jeśli zamówimy sztabkę o wyższym ciężarze, tak naprawdę zapłacimy za kruszec taniej, wypada jednakże mieć na uwadze, iż sztabka jest niepodzielna i w razie chęci jej odsprzedaży musimy znaleźć kogoś, kto weźmie ją w całości. Zatem jeśli sztabki srebra mają być dodatkowo zabezpieczeniem finansowym na gorsze dni, należy rozważyć kupno sztabek w kilku ciężarach, aby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile faktycznie musimy. Można też zainwestować w nieco droższy srebrny combibar, czyli połączone 1-gramowe sztabki srebra dające się dowolnie oddzielić. Minusem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, że – w odróżnieniu od złota – jego kupno i sprzedaż obciążone są 23% stawką VAT.
Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]