Mass collect i możliwości jakie daje

Mass collect i możliwości jakie daje

Potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących tego, co to jest mass collect? Wejdź na flobo.io.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest zasadniczo stosunkowo proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego ID. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach czy wszelkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie eliminacją ewentualnych omyłek nieraz mających miejsce w czasie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie spływu należności – zalety usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępna w większości banków (posiadają ją między innymi PM Bank i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która co miesiąc wystawia mniej niż 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Rachunkowość, finanse