Na czym polega kredyt gotówkowy?

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej zamawianych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż można zdobyć w ten sposób już nieduże kwoty – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on również być formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem najczęściej jego największa suma to nawet 100 000 PLN, jednak osoby o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – są w stanie pożyczyć nawet 500 000 złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych chętnych. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu fundusze otrzymujemy maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mogą uzyskać go także osoby z niedużymi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy każdym typie pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na dowolny cel – zarówno na kupno sprzętu AGD, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, iż nietrudno wtedy o błędy, a ich skutkiem okazują się zwykle ogromne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i inne koszty – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem z pewnością okażą się więc porady doświadczonego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych problemów.

Rachunkowość, finanse