Dźwigary – ważny element konstrukcji szalunkowych

Dźwigary – ważny element konstrukcji szalunkowych

Dźwigary znajdziesz na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu oraz przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są także potrzebne przy formowaniu sklepień – w takim przypadku ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Jak można je kupić?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Z tej przyczyny jego kluczową cechą jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu surowców. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem odporności na znaczne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, buk, topola i sosna. Niesłychanie istotne jest też właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed niekorzystnym wpływem wilgoci, klejów i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wydzierżawić czy lepiej kupić?

Podmioty, które regularnie zajmują się budową wielokondygnacyjnych budynków mają swoje dźwigary. Ich kupno oraz przechowywanie generuje jednakże pewne wydatki. Z kolei przedsiębiorstwa, które rzadko przyjmują zamówienia tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, jak również pozostałych modułów konstrukcji szalunkowych.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Sektor budowlany