Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Chcesz zamówić szalunki Kraków? Wejdź na http://bit.ly/2IWj0xp.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Najczęściej używa się ich w przypadku wylewania ścian betonowych – wówczas są one konieczne do tego, aby nadać im należyty kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie prześwitów na bramy, drzwi oraz okna. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jakim sposobem mogą znaleźć je inwestorzy.

Rodzaje szalunków

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, którą można użyć powtórnie po rozebraniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – wielu wykonawców i inwestorów stawia więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się ze sklejki, metalu bądź drewna, a także zestawiać dwa albo trzy materiały. Najczęściej jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję spajają łączniki, głowice ze stali lub aluminium, narożniki i belki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich nabywać?

Firmy często parające się pracami murarskimi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku zespołów, które świadczą odmienne usługi i inwestorów, którzy planują planujących postawić pojedynczy obiekt. Nabycie wszystkich modułów potrzebnych do złożenia szalunku byłoby całkiem nierentowne . Znacznie mądrzejszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Sektor budowlany