Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej Kraków, skieruj się na tę stronę.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. W związku z tym współcześnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane dysponują zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Sektor budowlany