Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Potrzebujesz szalunków Kraków? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Przeważnie wykorzystuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wtedy są one potrzebne do tego, aby nadać im należyty kształt i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się także w trakcie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie otworów na bramy, drzwi oraz okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i jakim sposobem mogą znaleźć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Najstarszym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, która po rozebraniu może zostać wykorzystywana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednak pracochłonny – większość wykonawców oraz inwestorów stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki mogą być wytworzone z metalu, sklejki lub drewna, a także łączyć w sobie 2 a nawet 3 surowce. Zwykle jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę łączą głowice ze aluminium bądź stali, narożniki, belki i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Firmy na co dzień parające się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy zamierzają zamierzających wznieść pojedynczy obiekt oraz brygad, które oferują inne usługi. Nabycie wszystkich modułów koniecznych do skonstruowania szalunku byłoby całkiem nieopłacalne . Znacznie rozsądniejszym wyjściem jest wynajem szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Sektor budowlany