Trwałość i niezniszczalność – rury kwasoodporne w praktyce

Trwałość i niezniszczalność – rury kwasoodporne w praktyce

Więcej informacji o rurach kwasoodpornych.

Rury kwasoodporne są wykorzystywane w różnego rodzaju zakładach, gdzie działa się ze toksycznymi surowcami. Odporność na silnie oddziałujące związki syntetyczne to z całą pewnością najbardziej istotna cecha tego materiału.

Atuty rur kwasoodpornych

W przypadku tradycyjnych rur, nawet takich wykonanych z wysokiej jakości materiałów, ochrona może być niekompletna. Kwasy mogą osłabić konstrukcję surowca, wywołać jego rdzewienie oraz gromadzenie się złych dla organizmu związków chemicznych. Dlatego najważniejsze jest stosowanie w przetwórniach rur kwasoodpornych o wysokim wskaźniku ochrony. W instalacjach gazowych, wodnych mogą być używane nowoczesne rury kwasoodporne. Z reguły są wypracowane metodą bez użycia żadnych połączeń, dlatego też charakteryzują się niesamowitą hermetycznością. To gwarantuje, że materiały tego rodzaju doskonale wypełniają swoje zadania.

Alternatywne użycie rur kwasoodpornych

Rury kwasoodporne sprawdzają się też jako materiały budowlane, części składowe do ciężarówek. Wytrzymają nieustanną styczność z wilgocią i silnymi środkami chemicznymi. Żadna substancja nie jest w stanie zniszczyć ich konstrukcji. Gwarantują najwyższe standardy w zakładach produkcyjnych, są stosowane także do budowania części składowych poręczy, ozdobnych parkanów, w przemyśle spożywczym. Są więc elementem wysokiej wytrzymałości, jednak ich ceny są często okazyjne. Warto użyć je przy rekonstrukcji loggi czy innych pracach budowlanych.

Siedziba firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Sektor budowlany