W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Szukasz szalunków Kraków? Skieruj się tu.

Szalunki to to konstrukcja tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się gorszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje oczekiwaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można także efektywnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zalany właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest użycie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zwiąże. Na ogół potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonywane są między innymi w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również specjalne podpory oraz dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań i sklejki.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Sektor budowlany