Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wszystko o wypożyczalni szalunków znajdziecie na abcszalunki.pl/wynajem/.

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, jednak spotyka się również konstrukcje zrobione z metalu, a czasem również tworzyw sztucznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na wysokie koszty nie wszystkie ekipy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

W jakich przypadkach wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, dobrze sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o wygodzie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować spore wydatki.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie również dbałość o kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze zaś wejść do internetu i sprawdzić, co o usługach danej firmy mówią wcześniejsi klienci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Sektor budowlany