Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Pasjonaci czynnego wypoczynku zapewne przebyli większość tras trekkingowych w Polsce, które położone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Oczywiście są one zachwycające, jednak osoby często uprawiające ten rodzaj aktywności z czasem pragną poczuć jeszcze raz podekscytowanie płynące z wypraw po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, gdy można podziwiać oszałamiające widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich także proste szlaki krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną liczbą turni, skalistych grani i baszt skalnych, które w trakcie dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, że dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj spadziste stoki, oznaczono w nich również mnóstwo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające pewne doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tre Cime – co warto podziwiać na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu zapewne oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych, które zostały zaopatrzone w liny zabezpieczające. Scenariusz ekskursji tego rodzaju jest tak ułożony, by ich uczestnicy przeszli szkolenie z zasad asekuracji, jak również metod poruszania się po takiej trasie. Obeznani z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także interesująco zimę, poruszając się po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime czy Tofanów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport