Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Korzystna oferta wycieczki w Himalaje.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to niemało czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa także samo zaplanowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport