Tenis dla dzieci

Tenis dla dzieci

Tenis dla dzieci Kraków - więcej o ofercie na www.teniskrakow.pl/treningi/.

Aktywność ruchowa jest potrzebna i zalecana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zachęcić je do ruchu? Do wyboru jest mnóstwo ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą brać udział w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zapewni mu komfort gry, skuteczną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej wątpliwości. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy elementów, co umożliwią dobór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta zawiera ważne cechy oraz właściwości i na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę szybko, dlatego na pierwsze zajęcia mają możliwość chodzić już 4-latki. Problemem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się samodzielnie, czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy wolą rozwijać się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony trener rozwinie taktykę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Siedziba firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Hobby i rozrywka Sport