Uprawiasz aktywnie sport? Zaopatrz się w dres sportowy

Uprawiasz aktywnie sport? Zaopatrz się w dres sportowy

Dres to dla panów jedno z najbardziej komfortowych ubrań, używane nie tylko podczas ćwiczeń, lecz także w czasie błogiego odpoczynku we własnych czterech ścianach. Ubierany jest na co dzień przez zawodowych sportowców, poważnych biznesmenów czy gwiazdy filmu i muzyki, wszędzie tam, gdzie niezbędna jest swoboda ruchów. Dres od dawna nie jest już uważany wyłącznie za odzież sportowa, jednakże nadal jest to jego najważniejsza funkcja. I każdy mężczyzna, który uprawia sport nawet okazjonalnie, powinien mieć w swojej szafie co najmniej jeden dres sportowy.

Dres sportowy – ważne, aby dokładnie dopasować jego rozmiar

Niektórzy uważają, iż wystarczy ubrać byle jaką koszulkę i spodenki i już możemy trenować. To nieporozumienie – właściwie dobrana odzież sportowa dostrzegalnie zwiększa nie tylko skuteczność, ale i komfort treningów. Takim ubraniem są też dresy sportowe. Powinno się mieć coś na względzie, iż dres powinien mieć poprawnie dobrany rozmiar, co zapewni wystarczającą swobodę ruchu całego ciała, a przy tym nie dopuści do tego, by podczas treningu bądź rozgrzewki będą denerwować nas za długie rękawy. Dres jest praktycznie strojem obowiązkowym dla osób trenujących przez cały rok – umożliwia ćwiczenia na zewnątrz również w zimowe dni, ochraniając ciało przed lodowatymi powiewami wiatru czy deszczem. Natomiast w upalne dni dres sportowy umożliwia też regulację temperatury ciała. Ubierając dres można zmniejszyć zagrożenie udaru słonecznego. Dres osłania większość powierzchni skóry przed promieniowaniem UV, co w znacznym stopniu może zminimalizować ryzyko przegrzania. Ważne jest, by latem podczas treningów używać dresu sportowego wyprodukowanego z tkaniny, która umożliwia znakomity przepływ powietrza, a także błyskawicznie wysycha, dzięki czemu na przepoconym stroju nie będą mnożyć się grzyby i bakterie.

Czy opłaca się wybrać markowy dres sportowy?

Odpowiedź na to pytanie jest dość jasna – opłaca się posiadać stroje wyższej jakości, a taką niewątpliwie jest dres sportowy, wyprodukowany przez ocenionego producenta. Jest to wbrew pozorom opłacalne, bowiem markowy dres sportowy będzie znacznie bardziej odporny na przetarcia oraz naprężenia, w związku z tym będziemy dłużej go użytkować, co wynagrodzi po kilku miesiącach poniesiony na niego wydatek. Należy zaznaczyć, że marki, które zyskały już pewną pozycję w branży akcesoriów sportowych, bez ustanku dbają o jej zachowanie, wskutek tego ich stroje z nowych serii odzieżowych muszą nadal cechować się rewelacyjną jakością.

Siedziba firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Sport