Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Kliknij tutaj, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta trekkingów.

Górskie wyprawy mogą mieć wiele postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla osób z doskonałą sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, ogromną popularnością cieszą się Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport