Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja licznych globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów wabią przede wszystkim niesamowite krajobrazy, sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwej preparacji – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby uchroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, aby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport