Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

W tym miejscu uzyskasz więcej informacji o digital paintingu.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów wiele młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa komputerowego

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako software do retuszu fotografii, szybko został podstawowym oprogramowanie ilustratorów i game developerów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednakże by właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać zaawansowane funkcje oprogramowania i ważne metody wykorzystania pędzli, najlepiej zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Szkolnictwo