Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Więcej szczegółów o podłogach drewnianych Baltic Wood.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie kilka chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż potem trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w domu. Należy więc zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Urządzanie mieszkania