Co oferuje biuro rachunkowe?

Co oferuje biuro rachunkowe?

Aby uzyskać poradę specjalistów z biura rachunkowego Katowice, kliknij tutaj.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się zwykle powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi sumiennie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse firmy profesjonalistom, zyskamy pewność, iż ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy także nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zazwyczaj oznaczają jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Rachunkowość, finanse Usługi