Kiedy potrzebny jest kontener na śmieci i jak go wybrać?

Kiedy potrzebny jest kontener na śmieci i jak go wybrać?

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu szczególnie o te, które produkowane są w toku różnego rodzaju remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i kubatura

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale również w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do utylizacji.

Sektor budowlany Usługi