Kontenerowy wywóz odpadów – kiedy przyda się taka usługa?

Kontenerowy wywóz odpadów – kiedy przyda się taka usługa?

Prace w ogrodzie, sprzątanie strychu albo piwnicy, remont mieszkania, przebudowa czy też budowa domu – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeżeli nie jesteśmy w stanie przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o pojemności dopasowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest również niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to też najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, parkingów czy trawników.

Usługi