Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Zajrzyj na www.serwismeteo.pl, aby uzyskać informacje dotyczące nieszczelnych okien plastikowych.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Usługi