Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta lokalu na chrzciny w Krakowie, wejdź na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą wielką rodzinną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonej pociechy, z tej przyczyny troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Planowanie chrzcin może być jednak trudne, w szczególności jeżeli na chrzcie ma pojawić się duża liczba krewnych oraz znajomych. Tutaj znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Przygotowanie chrztu – o czym warto pamiętać?

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po urodzeniu malucha, częstokroć nawet w dniu połogu, z przyczyny znacznej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzciny przekształciły się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, stąd też są urządzane przeważnie kilka miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na wnikliwe rozważenie istotnych aspektów tego wydarzenia, jak wybór matki i ojca chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. Umawiając z parafią dzień chrztu polecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, o ile będą podróżować do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach zalecamy umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojej obecności, co jest konieczne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się też dać sygnał, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina zazwyczaj kupuje zabawki, natomiast rodzicom bardziej pomogą praktyczne podarki, jak przykładowo fotelik samochodowy, zestaw ubrań albo kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzest?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny urządzano przeważnie w domu rodziców dziecka, więc nie wszyscy obecni podczas obrzędu w świątyni mogli być gośćmi uroczystego poczęstunku. Dzisiaj normą jest już obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców. Analizując propozycje sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią wspaniale udekorowane wnętrza, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań korespondującą z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje fachową obsługę uczestników. Jeżeli sakrament ma mieć miejsce w okresie letnim, warto wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf zrobi pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą harcować na dworze. Istotny jest dodatkowo taki wybór sali na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, tak samo jak powrót biesiadników do zarezerwowanego hotelu bądź domu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Usługi