Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien Warszawa - więcej szczegółów o tej usłudze odnajdziesz w tym miejscu.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – aby poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, ale również zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje problemy z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto na dodatek wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Usługi