Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie każde schorzenia uzębienia możemy wyeliminować zwykłymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub mostów, znacznych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu nowotwory bądź narośle. Jakie metody bywają zatem stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, by leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub pacjentów po złamaniach konieczne jest niekiedy odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych problemów. Dobrze więc napisać kilka zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie na pewno to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do pacjentów – wiele mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy na przykład w sieci bądź wśród bliskich.

Usługi Zdrowie