Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Chcesz zlecić wywóz mebli Kraków? Skieruj się tutaj.

Większość z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie używamy, a których z rozmaitych powodów nie chcemy wyrzucić. Najczęściej chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na poddasze, aby nie zajmowały przestrzeni domu. Rzecz jednak w tym, że po kilku latach także te schowki robią się na tyle ciasne, iż zwyczajne korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, by pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy także, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z mieszkania, poddasza oraz piwnicy.

Zamów odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, połamane panele podłogowe lub ścienne, stare meble czy części ram okien nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na przechowanie śmieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona także o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą też profesjonalną pomoc przy opróżnianiu komórki, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Jeżeli stare meble będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe i posortowaniu komponentów wedle surowca, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem służą do produkcji nowych biurek, krzeseł i regałów.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Usługi