Zabieg mikropigmentacji zarostu – jak to działa?

Zabieg mikropigmentacji zarostu – jak to działa?

Mikropigmentacja brody. Zdobądź więcej szczegółów.

Zarost od zawsze kojarzony jest z męskością, a jego stan sporo ujawnia o jego właścicielu. Posiadanie bujnego zarostu znowu jest popularne po licznych dziesięcioleciach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako wzorca urody u płci męskiej. To sprawia, iż dla sporej grupy mężczyzn brak zarostu może stać się źródłem silnych kompleksów. Można spróbować je przezwyciężyć między innymi za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Powody wypadania włosów na brodzie

Podobnie jak każda powierzchnia ciała również skóra twarzy może stracić włosy. Broda silnie przerzedzona lub z zauważalnymi plackowatymi polami bez włosków prezentuje się mało estetycznie i może prowadzić do spadku pewności siebie. Zazwyczaj przerzedzenie zarostu jest po prostu rezultatem cyklu osłabiania się włosów oraz spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym skutkiem starzenia się. Ale spadek poziomu hormonów androgennych nierzadko następuje gwałtownie też u panów w kwiecie wieku, co kończy się m.in. łysiejącą skórą twarzy. Nagła utrata włosów to także często wynik ich agresywnej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie akcesoriów bądź kosmetyków. Na kondycję zarostu istotne oddziaływanie mają nawyki żywieniowe, z tej przyczyny panowie powinni stosować dietę obfitą między innymi w magnez, wapń oraz cynk, jak również witaminy z grupy B, witaminę A oraz E. Stres również nie pomaga w zapuszczeniu gęstego zarostu – włoski wypadają samoistnie, a niekiedy są bezwiednie wyrywane w nerwowym odruchu.

Uzupełnianie zarostu nieorganicznym pigmentem jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Popularną metodą na zamaskowanie przerzedzonego zarostu jest jego całkowite zgolenie. Ale nie każdy czuje się przystojnie z gładką skórą twarzy bądź chciałby móc nosić zarost, bo uważa, że to uszlachetnia rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można postawić na transplantacje włosów, lecz taki zabieg to zazwyczaj wydatek w kwocie nawet paru tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji zarostu, który polega na jego uzupełnieniu za sprawą umieszczenia w najpłytszych warstwach skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” kropki z pigmentu udają lekko wyrośnięte włosy, a odróżnienie detali dodanych od prawdziwego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu brody. Pigmentacja zarostu tuszuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić przerzedzoną brodę, jak również umożliwia modyfikację linii zarostu. Należy jednak mieć na uwadze, że efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się zazwyczaj 12 miesięcy.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Usługi Zdrowie