Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Zamów antenę DVB T na www.telmor.pl.

W ogromnej większości domostw zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie był niepotrzebnym gadżetem, trzeba zainwestować także w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się również niezwykłą wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zamontować. Warto wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zakupy