Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz pompujące, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca ucisku.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja cyrkulacji chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają aparaty do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które nakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw uciska kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Jest sporo powodów do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Wiele opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być uprzednio ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. zakrzepica czy choroba nowotworowa, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Zakupy Zdrowie