Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Chcesz kupić bagażnik dachowy? Odwiedź ten adres.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Zwykle nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma opływowy kształt. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, deski snowboardowe czy SUPy. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy