Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Zobacz, gdzie nabyć biżuterię z cyrkoniami.

Podczas tworzenia biżuterii popularnie stosuje się wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny element biżuterii, a przy okazji znacznie podnoszą cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród swoich ozdób. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie występujące w naturalnej formie w naturze. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych cech. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje składające się z niestandardowych minerałów mogą przybierać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na dobre osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, przez posiadane cechy używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.

Biżuteria Zakupy