Bursztyn w biżuterii

Bursztyn w biżuterii

Więcej o biżuterii z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem ciągle jest modna – tak wśród młodzieży, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie może bądź co bądź dziwić – jantar jest zaliczany przecież do najatrakcyjniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wykonane z niego ozdoby mogą dopasować się do najróżniejszych mód. By zachować jej właściwości, musimy o jantar właściwie zadbać. Jak? Przeczytajcie przygotowany przez nas artykuł.

Gdzie przechowywać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to nadzwyczaj delikatny surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie musi być trzymana we właściwych warunkach. Każdy naszyjnik powinniśmy zabezpieczyć miękką tkaniną, a następnie dokładnie zapakować w plastikowy worek oraz umieścić w drewnianym pudełku. Powinniśmy również mieć na uwadze, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku wisiorków – mogą się bowiem porysować.

Konserwujemy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie znosi silnych preparatów chemicznych. Lepiej zatem postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – na przykład oliwę z oliwek albo mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką ścierką, lekko nasączoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej zbyt dużo.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Znalazłeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Na pewno stale jest cudowna, jednak widać jej lata. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz jedynie jeszcze bardziej ją zepsuć – warto więc zanieść ją jubilerowi.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Kosmetyki Zakupy