Funkcje drewnianych listw podłogowych

Funkcje drewnianych listw podłogowych

Więcej informacji o listwie podłogowej.

Wydają się niewiele znaczącym detalem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli i zabezpieczają najniższe partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny argument, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Urządzanie mieszkania Zakupy