Gotuj zdrowo – o soli himalajskiej i kłodawskiej niejodowanej

Gotuj zdrowo – o soli himalajskiej i kłodawskiej niejodowanej

Składnikiem koniecznym do poprawnego funkcjonowania naszego organizmu jest sól. Jakie własności ma niejodowana sól kłodawska czy sól himalajska? Czemu należy wykorzystywać je w gastronomii?

Różowa sól himalajska – jakie minerały zawiera?

Sól kuchenna to jedna z najważniejszych przypraw, która wspaniale podbija smak jedzenia. Pomimo, że nadużywanie soli może mieć niepożądane oddziaływanie na nasze zdrowie, to jej rozważne ilości (w granicach 6 gramów w ciągu 24 godzin) są konieczne dla poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól dostarcza bowiem sód, to jest pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną i podtrzymanie poprawnego ciśnienia we krwi. Jednym ze zdrowych rodzajów soli jest różowa sól himalajska pochodząca ze złóż mających ok. 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie mnóstwo wartościowych minerałów oraz pierwiastków, takich jak cynk, potas czy wapń, a równocześnie jest pozbawiony chorobotwórczych zanieczyszczeń i składników, takich jak toksyczne metale ciężkie. Różowa sól himalajska doskonale wpływa na smak dań i jest dostępna zarówno w postaci pokaźnych, jak i niewielkich kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło wapnia, żelaza i magnezu

Sól kłodawska niejodowana z kolei to artykuł o wysokim poziomie czystości – posiada 97% NaCl i jest doskonałym dodatkiem do tradycyjnych kiszonek. Jest niezastąpionym źródłem magnezu, cynku czy wapnia, innymi słowy składników koniecznych do utrzymania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, tym samym nie traci swoich własności i jest bez trudu przyswajana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest często używana nie tylko w branży gastronomicznej, ale także sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w lecznictwie, kosmetyce i rolnictwie.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Zakupy Zdrowie