Jak wybrać ekspres do kawy Jura?

Jak wybrać ekspres do kawy Jura?

Wybór odpowiedniej kawy nie zapewnia otrzymania najlepszego napoju. Żeby zachwycić gości świetnym smakiem kawy, powinniśmy zatroszczyć się o właściwą metodę zaparzania, jak również ekspres, który umożliwi wypracowanie właściwej temperatury wody oraz ciśnienia. Wiedzą o tym specjaliści z firmy Jura, bo od niemal wieku oferują nam świetne ekspresy, które mogą być stosowane zarówno przez zawodowych baristów, jak i zwyczajnych entuzjastów dobrej kawy. Dlaczego jednak warto wybrać ekspresy tej marki? Jakie plusy wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak wybrać sprzęt odpowiedni do naszych oczekiwań i uniknąć trudności w jego użytkowaniu?

Bariści stosują ekspresy do kawy Jura

Jura ceniona jest przede wszystkim z uwagi na produkowane przez nią urządzenia dla profesjonalnych baristów. Ci często wybierają wyroby tej marki, ponieważ są one solidne, zaś ich budowa pozwala na zrobienie różnych typów napojów – także tych wymagających spienienia mleka. Marka Jura opracowała dla profesjonalnych klientów wiele modeli ekspresów, które należą do kilku serii – na przykład GIGA PROFESSIONAL, Classic oraz XJ, zaś wszystkie z nich wyróżniają się odmiennym poborem mocy oraz opcjami zaparzenia naparu.

Domowe ekspresy do kawy Jura

Mimo, że wiele ekspresów firmy adresowanych jest do profesjonalnych użytkowników, ekspres Jura bez przeszkód będzie również stosowany w mieszkaniu. Szczególnie, iż w jej ofercie znajdziemy wiele ekspresów, które przeznaczone są akurat do eksploatowania w domu. Najlepiej sprawdzają się urządzenia z serii
A, E lub ENA, które cechują się nieskomplikowaną budową i różnymi opcjami pozwalającymi na zaparzenie świetnej kawy. Dobrze również zaznaczyć, iż marka oferuje również akcesoria, które ułatwią zrobienie bardziej nietypowych rodzajów tego naparu oraz konserwację ekspresów.

Zakupy