Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Najpierw jednakże ma miejsce ta wymarzona przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, a więc żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Ogólnie przypuszcza się, że to Grecy przywieźli na Stary Kontynent obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie sporządzano je ze skóry, z łodyg tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano tylko wówczas, gdy mężowie chcieli pokazać swoją bezgraniczna ufność do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, jednakże surowce te faktycznie szeroko stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru wieków, natomiast duży wzrost ich powodzenia daje się odnotować w XX w.

Drogie kamienie, złoto, a także drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z pokaźnym diamentem, jednak możliwości swobodnego zestawiania różnych metali oraz kamieni są szerokie. Prócz diamentów wykorzystuje się topaz, rubin bądź szafir. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a także drewno, niemniej jednak nadal na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych typów złota (różowego, białego i żółtego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej dwumiesięczną pensję. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych czynników: materiału, użytego kamienia, ilości karatów czy designu, dlatego każdy kupi piękny, oryginalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz uczucia, dlatego jego koszt nie jest najistotniejszy. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej żonie.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Biżuteria Zakupy