Klaser na banknoty i monety – ochrona kolekcji

Klaser na banknoty i monety – ochrona kolekcji

Szukasz klaserów na monety? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Kolekcjonowanie banknotów i monet to nie tylko frajda z poszukiwania i kupna kolejnych okazów, ale również poczucie spełnienia z ich indeksowania i podziwiania. Nabyte numizmaty winny zatem zostać umieszczone w praktycznych albumach bądź klaserach, dzięki którym łatwo będzie można je przeglądać, a przy tym ochroni się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – zalety dodawania i odczepiania poszczególnych stron

numizmatów mają rozległy wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, niemniej jednak najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Głównie dlatego, iż umożliwiają segregację monet konkretnego rodzaju. Warto pamiętać, że niektóre albumy na monety nie posiadają fabrycznie zamocowanych kart i trzeba kupować je oddzielnie dobierając je do typu zbieranych numizmatów lub banknotów. Możliwość wypinania oraz wpinania stron jest znacznym usprawnieniem przy segregowaniu okazów według osobistego uznania – można przekładać je między albumami bez konieczności wyjmowania poszczególnych eksponatów, co redukuje ryzyko zarysowania monet bądź rozdarcia banknotów. Co więcej, posiadając malutki zbiór, w jednym albumie można pomieścić monety o różnych rozmiarach, wystarczy zakupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Kolejnym atutem klaserów na monety jest to, że często są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami rodzinnymi bądź książek, więc bez przeszkód ukryjemy je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Numizmaty w kapslach też przechowasz w klaserach na monety

Profesjonaliści rekomendują, by w plastikowych przegródkach albumów chować popularniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia monecie całkowitej ochrony przed działaniem powietrza i wilgoci. Rzadkie monety w stanie menniczym bądź te wykonane z ze złota i srebra powinno się najpierw zabezpieczyć poprzez włożenie do przezroczystego kapsla. Kapsel można potem przechowywać w albumie, gdyż szereg producentów oferuje strony do klaserów, w które bez problemu można włożyć monety zabezpieczone usztywnionym, papierowym holderem albo kapslem.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Zakupy