Kolczyki z kamieniami – jakie wybrać?

Kolczyki z kamieniami – jakie wybrać?

Chociaż biżuteria potrafi obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki czy pierścionki. Minerały potrafią zupełnie zmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają bowiem ozdoby z topazami, inny natomiast te wysadzane bursztynem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Które Minerały stosowane w warsztatach jubilerów są naturalne, a które są sztucznymi produktami? Odpowiedź może zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie znają się na jubilerstwie.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Należy nadmienić, iż wiele materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które powstają z wapnia i cyrkonu, zaś różne kolory są zasługą takimi dodatkom, jak chrom albo nikiel. Oprócz nich, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie chętniej wykorzystują oczywiście minerały naturalne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, które potrafią mieć odcienie od niebieskich do czerwonych i nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są również z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zazwyczaj zwiększa koszty zakupu tego rodzaju ozdób. Dobrze przy tej okazji pamiętać, iż są to dzieła o wiele bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi kamieniami.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Biżuteria Zakupy