Kombinezon na motor – krój i materiał ma znaczenie

Kombinezon na motor – krój i materiał ma znaczenie

Jazda na motorze wiąże się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nierzadko również z odczuwalnym dyskomfortem. Żeby zredukować negatywne oddziaływanie poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w adekwatny ubiór. Kombinezon na motocykl bądź specjalne spodnie wraz z kurtką zablokują odczuwanie pędu powietrza, a także podczas ewentualnego wypadku znacznie zmniejszą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego rodzaju kontuzji. Tak jednakże będzie tylko w przypadku, gdy wybierzemy właściwy ich model. Co warto więc wybrać? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – model jedno- czy może dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiadamy poniżej.

Kombinezon motocyklowy jedno- czy dwuczęściowy. Który kupić?

Kombinezony na motor jednoczęściowe wybierają najczęściej partycypujący w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, a także osoby z rzadka podróżujące na wielokilometrowych trasach bez długich postojów. Zapewniają one najwyższy poziom ochrony w trakcie wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich zakładania, ale i poruszania się w nim na co dzień, m.in. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych bywa szczególnie kłopotliwe. Dlatego motocykliści, którzy nie jeżdżą wyczynowo, od razu mogą kupić dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Gwarantuje on optymalną w większości przypadków ochronę, a przy tym łatwiej jest go założyć i zdejmować.

Kombinezon na motor – nie tylko krój jest ważny

Model kombinezonu na motor to jakkolwiek nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Równie kluczowy jest materiał, z którego jest on uszyty. Tu można wybierać w zasadzie skórę i odpowiednie tekstylia. Kombinezony ze skóry zapewniają mają dość mały potencjał wentylacji, ale doskonale chronią w czasie upadku. Należy jakkolwiek przyznać, że wiele tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a zarazem dają lepszą wentylację.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Sport Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy