Kontenery na odpady – produkt nie tylko dla branży budowlanej

Kontenery na odpady – produkt nie tylko dla branży budowlanej

Zobacz, gdzie kupić kontenery na odpady.

Nie wszystkie odpady powinny być wyrzucane do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to w szczególności tych, które są generowane w czasie wszelkiego typu prac budowlanych i renowacji, a także odrzutów przemysłowych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane utylizacji zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć problemy związane z składowaniem i transportem odpadów. Aby ich uniknąć, należy wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dostosowane do przechowywania i transportu starych mebli, gruzu, opakowań i pokrewnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są również kontenery uszczelniane, które świetnie sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, takie jak granulaty, wióry metalowe bądź trociny. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których podmiotów?

Adresatami oferty producentów kontenerów na odpady są rozmaite podmioty. Wśród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, a także wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na odpady decydują się firmy świadczące usługi wywózki odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Użyczają je one klientom, a po napełnieniu transportują do miejsca legalnego ich magazynowania lub utylizacji.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Sektor budowlany Zakupy