Lampy solne – cechy lecznicze

Lampy solne – cechy lecznicze

Jeśli szukasz lamp solnych, odwiedź ten adres.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały ogromną popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie jedynie śliczne dekoracje wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc przyjemną aurę w pomieszczeniu.

W jaki sposób świecą lampy solne?/W jaki sposób działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie problemy z układem oddechowym.

Korzyści zdrowotne lamp solnych/Właściwości lecznicze lampy solnej

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych z reguły wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko atrakcyjne dodatki do wnętrz, ale również potencjalne źródło wigoru i właściwego nastroju.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Zakupy